اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف اصلي تامین غذای دانشجویان و نظارت مستمرعلمی و عملي بر کیفیت و کمیت آن فعالیت می نماید .

با توجه به واگذاری  کلیه امور تهیه، طبخ و توزیع غذای دانشجویان به پیمانکاربرنده مناقصه سالانه ، نظارت بر تمامی مراحل از جمله تهیه مواد اولیه  ،نگهداری ، آماده سازی ،  طبخ و توزیع غذا به عهده کارشناسان اداره تغذیه می باشد.

قرار دادن سه منوی مختلف در وعده های غذایی ناهار و شام جهت  افزایش قدرت انتخاب و رضایتمندی دانشجویان و با هدف ارائه  غذایی  متفاوت و متناسب  برای وعده های غذایی برنامه ریزی مي شود. توزیع صبحانه به صورت دو منو  در صورت رزرو توسط دانشجويان ، به صورت بسته بندی همرا ه با وعده غذایی شام مي باشد

دانشجويان با ارئه کارت دانشجويي جهت فعال کردن و ثبت اثر  انگشت در اتوماسيون تغذيه ميتوانند شخصا در ساعات اداري به سلف سرويس پرديس و ساعت 11:30 لغايت 14:00 به سلف سرويس مرکزي  مراجعه و نسبت به فعال سازی کارت خود اقدام وسپس جهت رزرو غذا به سايت اداره تغذيه به  آدرس      http://stufood.mums.ac.ir    مراجعه نموده و با توجه به برنامه غذايي ارائه شده نسبت به انتخاب روز ، وعده غذايي ، نوع غذا ، و سالن غذا خوري  مورد نظر خود  اقدام  نمايند.

در طول سال تحصیلی وعده غذایی ناهار جهت کلیه دانشجویان در  دو سالن غذا خوري مجزا پردیس و مرکزی و وعده غذایی شام و صبحانه صرفا جهت دانشجویان ساکن خوابگاه درسالن غذا خوري پردیس توزیع می گردد.

قیمت غذا در سال تحصیلی 97-96 برای وعده صبحانه  6000 ریال و برای وعده های ناهار و شام 12000ریال می باشد.

غذای روز فروش به تعداد محدود ، جهت دانشجویانی که موفق به رزرو غذا  نشده اند با قیمتی معادل سه برابر قیمت غذا در وعده غذایی ناهار و شام توزیع میگردد.

ساعت توزیع در وعده ناهار در سالن های غذاخوری پردیس و مرکزی  11:30 تا  14   و در وعده شام در سالن غذاخوری پردیس 18:00  تا 20:45 می باشد..

آدرس اداره تغذیه  و سال هاي غذا خوري

اداره تغذیه علوم پزشکی مشهد : خیابان دانشگاه – روبروی  خیابان کفایی –ساختمان امور دانشجویی- اداره تغذیه  تلفن:38112815 داخلی202

سلف سرویس پردیس : بلوار وکیل آباد- وکیل آباد 2- انتهای بلوار باهنر- پردیس علوم پزشکی مشهد. سلف سرویس پردیس . تلفن 8828299 داخلی   2264

شماره مستقیم: 38816494

سلف سرویس مرکزی: خیابان دانشگاه – روبروی خیابان کفایی. سلف سرویس مرکزی تلفن 38549956

 

 

خط مشی اداره تغذیه به شرح ذيل ميباشد :

 ۱- اجرای استانداردها و موازین بهداشتی ، کیفی و کمی

 ۲ – ارائه غذای سالم و بهداشتی  با کیفیت بالا با هدف تامين نيازهاي گروه سني خدمت گيرنده پيرو  الگوي غذاي سالم ارائه شده توسط وزارتخانه

 3-تنظيم و ارتقاء شرايط مناقصه غذا با توجه به نياز سنجي هاي سالانه

 4 – ارتقا اهداف و عملکرد اداره  در راستاي بهبودمعيشت دانشجويان

 5- استفاده از متد جديد پخت صنعتي غذا و اهتمام در جهت صنعتي سازي آشپزخانه و سيستم تهيه و طبخ غذا

 6 – اجرا موارد آيين نامه تغذيه مصوب وزارتخانه

 7 – شرکت در دوره هاي آموزشي کارشناسان تغذيه در راستاي افزايش آگاهي و به روز رساني اطلاعات

 8- بهسازي فضاي سالن هاي غذا خوري و آشپزخانه

 9- ايمن سازي محيط کار

 اهم فعالیت ها به شرح ذيل ميباشد :

 

 • نظارت بر فرآیند طبخ و توزیع غذا
 • کنترل بهداشتی گلوگاه های فرآیند طبخ و توزیع غذا
 • کنترل کیفیت و سلامت مواد اولیه ورودی و نظارت بر نگهداری مواد غذایی در سردخانه ها و انبارها .
 • نظارت، بازرسی و اصلاح روش های آماده سازی ، فرمولاسیون ، فرآوری و پخت غذا.
 • کنترل آمار توزیع غذا و نظارت بر اتوماسیون تغذیه .
 • رسیدگی به شکایات و انتقادات دانشجویان در خصوص کیفیت و کمیت غذا و نحوه ارایه خدمات
 • تنظيم صورت وضعيت ماهانه غذا
 • انجام نظر سنجی سيستمي
 • نظارت بر تهیه و ارائه کارت بهداشتی پرسنل در امر تهیه و طبخ غذا
 • • نظارت بر امر بهداشت محیط های طبخ و توزیع غذا
 • برنامه ريزي غذايي  به صورت ماهانه با تنوع  و عدم تکرار و بار گذاري بر روي سايت دانشگاه
 • همکاري درون بخشي و برون بخشي

 پرسنل اداره تغذیه :

 

  1- سرپرست اداره تغذیه : فاطمه خجسته وهاب زاده ( کارشناس تغذیه و رژیم در مانی)

 2-  مسئول سلف سرویس پردیس  شیفت 1 : نونا ملائکه ( کارشناس صنایع غذایی)

 3- مسئول سلف سرویس پردیس شیفت 2 : محمدحسین شریفی

 4 - متصدی امور دفتری  مسئول ثبت نام امور تغذیه دانشجویی : سمیه جعفری تازه جانی

 5 - مسئول نرم افزار اتوماسیون تغذیه : مهندس سمیه قاسم پور

 6 - مسئول سلف مرکزی : سادیا مظلوم


ارتباط از طریق پست الکترونیکی  :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   فاطمه خجسته  سرپرست اداره تغذیه

2-  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   نونا ملائکه مسئول سلف سرویس پردیس


 

 
 
فروردین 96  اردیبهشت 96   خرداد 96   تیر 96 
مردارد 96  شهریور 96   مهر 96 آبان 96
آذر 96 دی 96 بهمن 96 اسفند 96
   
       
       
       
       
       
توجه1 :موجودی کارت تغذیه در زمان تسویه حساب عودت نخواهد شد لذا شایسته است که دانشجویان محترم کارت خود را به میزان لازم شارژ نمایند .
توجه2: واگذاری و در اختیار گذاشتن کارت تغذیه شخصی به سایر افراد ( دانشجو یا غیر دانشجو) جهت استفاده از غذا یا تحویل آن ممنوع است.

قابل توجه دانشجويان محترم : لينک و راهنماي استفاده از سيستم اتوماسيون جديد اداره تغذيه

سيستم اتوماسيون جديد اداره تغذيه حاصل تلاش  و زحمات شبانه روزي همکاران واحد IT معاونت دانشجويي  مي باشد که با توجه به نياز کاربران سيستم در اداره تغذيه ويژه دانشجويان گرامي طراحي و برنامه ريزي شده است.

جهت استفاده به موارد ذيل توجه فرمائيد:

آدرس سامانه تغذيه براي دانشجوياني که مي خواهند وارد سيستم تغذيه جديد شوند:

http://stufood.mums.ac.ir

استفاده از موبايل و کليه مرورگرها مجاز مي باشد ولي بهتر است از مرورگرهاي گوگل کروم و يا فايرفاکس استفاده نماييد.

* پس از ورود به يکي از صفحات بالا ، در فيلد نام کاربري، شماره دانشجويي را وارد نموده و در فيلد کلمه عبور کد ملي خود را وارد نماييد.کد ملي بايد بصورت ده رقمي وارد گردد و در صورتيکه کد ملي کمتر از ده رقم مي باشد در سمت چپ ارقام کد ملي به تعداد لازم رقم صفر وارد نماييد ، به مثال زير دقت کنيد:

کد ملي 94542021 بايد بصورت 0094542021 وارد گردد.

تصوير امنيتي به حروف کوچک و بزرگ حساس نمي باشد.

* بر روي دکمه ورود کليک کرده و در صورت صحيح بودن نام کاربري و رمز و داشتن اجازه دسترسي ،  وارد اکانت خود خواهيد شد که نام و نام خانوادگي شما به همراه تاريخ و ساعت در نوار مشکي بالاي صفحه سمت چپ نمايش داده مي شود.

توجه: چنانچه طي يک روز 3 بار نام کاربري يا کلمه عبور و يا تصوير امنيتي را اشتباه وارد نماييد ، امکان ورود  به  سيستم جديد،  به مدت يک ساعت براي شما لغو خواهد شد .

بــروشـــور تغــذیه جهت مطالعـه

سالن غذا خوری مرکزی: این سالن فقط در وعده غذایی نهار فعال بوده و از ساعت 11.30 الی 14 به دانشجویان خدمات ارائه می نماید. روزانه حدود هزار نفر از دانشجویان دانشکده های پرستاری مامایی و بهداشت و دانشجویانی که در بخش های بالینی بیمارستان های قائم و امام رضا حضور دارند جهت صرف نهار به این مرکز مراجعه می نمایند. سایر دانشجویان نیز در صورتیکه غذا برای وعده نهار در سالن غذاخوری مرکزی رزرو نمایند امکان استفاده از این مجموعه برایشان میسر است

سالن غذاخوری پردیس: این سالن در وعده غذایی نهار و شام به دانشجویان دانشگاه ارائه خدمات نموده و از ساعت 11.30 الی 14.30 برای وعده نهار و از ساعت 18 الی 20.30 برای وعده شام فعالیت می نماید. روزانه حدود 2000نفر برای وعده نهار و 1500 نفر برای وعده شام به این مجموعه مراجعه می کنند. عمده دانشجویان متقاضی استفاده از این مرکز دانشجویان دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، پیرا پزشکی و داروسازی می باشند. برای سایر دانشجویان نیز محدودیتی در خصوص استفاده از این سالن وجود ندارد.

 

اطلاعیه اداره تغذیه در سال جدید تحصیلی :(شنبه 3 مهرماه 1395)

اداره تغذيه دانشگاه علوم پزشکي مشهد جهت در سال جديد تحصيلي جهت افزايش رضايتمندي دانشجويان گرامي و افزايش کيفيت خدمات ارائه شده تغييراتي را در برنامه غذايي اعمال نموده که به شرح ذيل مي باشد:   

1- افزايش تعداد توزيع ميوه  در وعده شام جهت تامين  بهتر نيازهاي تغذيه اي 

2- افزايش تعداد منو صبحانه و ايجاد تنوع درمنو هاي  گذشته

3- افزايش منو  ناهار به سه منو غذايي

4 – تغيير در دورچين هاي غذايي با رويکرد تغذيه سالم

 

توجه1 :موجودی کارت تغذیه در زمان تسویه حساب عودت نخواهد شد لذا شایسته است که دانشجویان محترم کارت خود را به میزان لازم شارژ نمایند .
توجه2: واگذاری و در اختیار گذاشتن کارت تغذیه شخصی به سایر افراد ( دانشجو یا غیر دانشجو) جهت استفاده از غذا یا تحویل آن ممنوع است .
در صورت مشاهده موارد مذکور، کلیه عواقب احتمالی و جبران خسارت بر عهده صاحب کارت خواهد بود.


 هنگام شارژ اینترنتی کارت تغذیه شماره پیگیری را جهت رفع مشکلات احتمالی نزد خود نگه دارید در غیر اینصورت امکان پیگیری وجود نخواهد داشت.
 

((اطلاعيه در خصوص تغذيه خانواده دانشجويان متاهل))

دانشجويان محترم، با توجه به نامه شماره 1652/م مورخ 1/4/87 ، وزير بهداشت درمان و نامه شماره 440/600/د مورخ 1/5/90 معاون دانشجويي فرهنگي وزارت بهداشت ودرمان، همچنين مصوبه مورخ 26/5/90 هيات رئيسه دانشگاه ارائه غذا به خانواده دانشجويان متاهل انجام نخواهد شد.