12 روستای محروم تحت پوشش اردوی جهادی قرار گرفت

تاریخ ایجاد در 12 شهریور 1396 منتشر شده در 12 شهریور 1396
بازدید: 227

اردوی جهادی با حضور 325 نفر جهادگر موفق شد که عنوان بزرگترین گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی کشور را به خودش اختصاص دهد

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی ، اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری و مشارکت معاونت های دانشجویی فرهنگی ، بهداشتی ، توسعه و درمان دانشگاه ،از یک شهریور ماه 96 فعالیت خود را با تحت پوشش قراردادن 12 روستا آغاز کرده است . این اردو که تا 10 شهریور ماه 96 ادامه دارد جمعیتی بالغ بر 1500 نفر را تحت پوشش خدمات آموزشی ، درمانی و بداشتی قرار داده است که سه موضوع اصلی توسعه سلامت ، آموزش و پیشگیری از بیماری ها جزو رئوس اهداف اردوی جهادی می باشد.

 

فولاد پور دانشجویی پزشکی و مسئول اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این باره گفت : در اردوی جهادی سال 95  خدمت رسانی در حوزه های پزشکی ، دندانپزشکی ، غربالگری بیماری های مانند سل ، ایدز ، فشار خون ، دیابت ، شپش ، بیماری های شایع گوارشی ، مامایی و بینایی سنجی ، گفتار درمانی ، بهداشت محیط ، آموزش مباحث بهداشتی  درمناطق گلشهر ، همت آباد و حر ارائه شده است . همچنین در عید 96 نیز اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق سرخس و روستای بزنگان سرخس با حضور 60 جهادگر و تحت پوشش قراردادن 6 روستای منطقه ، خدمت رسانی کرده است .

فولادپور افزود : در این اردو ها حدود 40 نفر در بخش زنان و 17 نفر بیمار چشمی جهت دامه درمان به مراکز تخصصی ارجاع داده شده اند .

 

وی بیان کرد : با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حضور دانشجویان جوان و انقلابی در مناطق محروم که دو هدف مهم محرومیت زدایی و خودسازی را در بر دارد ، در قالب این اردو علاوه بر بحث خدمات بهداشتی و درمانی که در مناطق مختلف ارائه می شود ، خدمات فرهنگی نیز مانند کلاس های آموزشی ، احکام ، اعتقادی و همچنین آموزشهای مهارتی مانند خیاطی ، قالی بافی ، نمدوزی ، گلدوزی و ... نیز گنجانده شده است .

وی اشاره کرد : امسال با توجه به استقبال زیادی که دانشجویان جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت شرکت در اردوی جهادی ا زخود نشان دادند تصمیم به برگزاری اردو در تابستان 96 گرفتیم که در این راستا سفرهای چند روزه ای جهت شناسایی مناطق به روستاهای مختلف استان خراسان رضوی داشتیم و سعی کردیم که منطقه ای انتخاب شود که دارای فقر مالی ، بهداشتی و فرهنگی باشد لذا در بین مناطق محروم روستای شهرستان فریمان ، 12 روستای اطراف انتخاب شدند .

وی ادامه داد : اردوی جهادی امسال نیز در حوزه آموزشی شامل : بحث تغذیه ، روانشناختی ، سلامت روان ، سبک زندگی ، ازدواج موفق ، روابط خانواده  و در حوزه آموزش پیشگیری از بیماریهای شایع ، بیماری های گوارشی ، بیماری های مزمن ، فشار خون ، دیابت و در حوزه غربالگری هم بیماری های بیماری های فشار خون ، سل ، ایدز ، دیابت ، شپش ، بیماری های انگلی روده و .. را در برنامه خود قرار داده است که تاکید برروی مسائل آموزشی بدلیل ماندگاری مباحث در منطقه بیشتر است .

وی با بیان اینکه امسال اردوی جهادی با حضور 325  نفر شرکت کننده و 180نفر منتخب جهادگر موفق شد که عنوان بزرگترین گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی کشور را به خودش اختصاص دهد افزود این افتخاری ایست برای گروه جهادی و هم برای دانشجویان و هم برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از چنین داشنجویان جهادی برخورد داراست .

 

فولادپور در پایان جهت برگزاری این اردو از حمایت ها و کمک های دانشگاه علوم پزشکی مشهد  به ویژه ، ریاست محترم دانشگاه، معاونت دانشجویی فرهنگی ، معاونت دارو ، معاونت بهداشت و معاونت درمان تقدیر و تشکر نمود.

همچنین به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی با هدف تشویق و قدردانی از خدمات دانشجویان جهادگر در تایخ 6/6/96 و 7/6/96 آقایان صالح مقدم مدیر دانشجویی معاونت دانشجویی فرهنگی ، دکتر شاکری مدیر فرهنگی معاونت دانشجویی فرهنگی و روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی از منطقه بازدید و با دانشجویان گفتگو نموده و مراتب تشکر مسئولین دانشگاه را به دست اندرکاران برگزاری اردو دانشجویان جهادگر ابلاغ نمودند.

  

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد