12 روستای محروم تحت پوشش اردوی جهادی قرار گرفت

تاریخ ایجاد در 12 شهریور 1396 منتشر شده در 12 شهریور 1396
بازدید: 55

اردوی جهادی با حضور 325 نفر جهادگر موفق شد که عنوان بزرگترین گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی کشور را به خودش اختصاص دهد

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی ، اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری و مشارکت معاونت های دانشجویی فرهنگی ، بهداشتی ، توسعه و درمان دانشگاه ،از یک شهریور ماه 96 فعالیت خود را با تحت پوشش قراردادن 12 روستا آغاز کرده است . این اردو که تا 10 شهریور ماه 96 ادامه دارد جمعیتی بالغ بر 1500 نفر را تحت پوشش خدمات آموزشی ، درمانی و بداشتی قرار داده است که سه موضوع اصلی توسعه سلامت ، آموزش و پیشگیری از بیماری ها جزو رئوس اهداف اردوی جهادی می باشد.

 

فولاد پور دانشجویی پزشکی و مسئول اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این باره گفت : در اردوی جهادی سال 95  خدمت رسانی در حوزه های پزشکی ، دندانپزشکی ، غربالگری بیماری های مانند سل ، ایدز ، فشار خون ، دیابت ، شپش ، بیماری های شایع گوارشی ، مامایی و بینایی سنجی ، گفتار درمانی ، بهداشت محیط ، آموزش مباحث بهداشتی  درمناطق گلشهر ، همت آباد و حر ارائه شده است . همچنین در عید 96 نیز اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق سرخس و روستای بزنگان سرخس با حضور 60 جهادگر و تحت پوشش قراردادن 6 روستای منطقه ، خدمت رسانی کرده است .

فولادپور افزود : در این اردو ها حدود 40 نفر در بخش زنان و 17 نفر بیمار چشمی جهت دامه درمان به مراکز تخصصی ارجاع داده شده اند .

 

وی بیان کرد : با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حضور دانشجویان جوان و انقلابی در مناطق محروم که دو هدف مهم محرومیت زدایی و خودسازی را در بر دارد ، در قالب این اردو علاوه بر بحث خدمات بهداشتی و درمانی که در مناطق مختلف ارائه می شود ، خدمات فرهنگی نیز مانند کلاس های آموزشی ، احکام ، اعتقادی و همچنین آموزشهای مهارتی مانند خیاطی ، قالی بافی ، نمدوزی ، گلدوزی و ... نیز گنجانده شده است .

وی اشاره کرد : امسال با توجه به استقبال زیادی که دانشجویان جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت شرکت در اردوی جهادی ا زخود نشان دادند تصمیم به برگزاری اردو در تابستان 96 گرفتیم که در این راستا سفرهای چند روزه ای جهت شناسایی مناطق به روستاهای مختلف استان خراسان رضوی داشتیم و سعی کردیم که منطقه ای انتخاب شود که دارای فقر مالی ، بهداشتی و فرهنگی باشد لذا در بین مناطق محروم روستای شهرستان فریمان ، 12 روستای اطراف انتخاب شدند .

وی ادامه داد : اردوی جهادی امسال نیز در حوزه آموزشی شامل : بحث تغذیه ، روانشناختی ، سلامت روان ، سبک زندگی ، ازدواج موفق ، روابط خانواده  و در حوزه آموزش پیشگیری از بیماریهای شایع ، بیماری های گوارشی ، بیماری های مزمن ، فشار خون ، دیابت و در حوزه غربالگری هم بیماری های بیماری های فشار خون ، سل ، ایدز ، دیابت ، شپش ، بیماری های انگلی روده و .. را در برنامه خود قرار داده است که تاکید برروی مسائل آموزشی بدلیل ماندگاری مباحث در منطقه بیشتر است .

وی با بیان اینکه امسال اردوی جهادی با حضور 325  نفر شرکت کننده و 180نفر منتخب جهادگر موفق شد که عنوان بزرگترین گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی کشور را به خودش اختصاص دهد افزود این افتخاری ایست برای گروه جهادی و هم برای دانشجویان و هم برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از چنین داشنجویان جهادی برخورد داراست .

 

فولادپور در پایان جهت برگزاری این اردو از حمایت ها و کمک های دانشگاه علوم پزشکی مشهد  به ویژه ، ریاست محترم دانشگاه، معاونت دانشجویی فرهنگی ، معاونت دارو ، معاونت بهداشت و معاونت درمان تقدیر و تشکر نمود.

همچنین به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی با هدف تشویق و قدردانی از خدمات دانشجویان جهادگر در تایخ 6/6/96 و 7/6/96 آقایان صالح مقدم مدیر دانشجویی معاونت دانشجویی فرهنگی ، دکتر شاکری مدیر فرهنگی معاونت دانشجویی فرهنگی و روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی از منطقه بازدید و با دانشجویان گفتگو نموده و مراتب تشکر مسئولین دانشگاه را به دست اندرکاران برگزاری اردو دانشجویان جهادگر ابلاغ نمودند.

  

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد